News

Балканот е среќен! Балканот е среќен!

03/04/2011

Нема веќе одбројување! Со концертот во Љубљана започна десетдневната балканска турнеја на MANU CHAO и LA VENTURA, „APRIL BALKAN TOUR", во организација на Password Production. Од Словенија, Manu Chao на…

Read more...
Ден за Бла Бла Бла… Ден за Бла Бла Бла…

25/03/2011

Денес согорува исчекувањето за промотивниот концерт, а Скопје и љубителите на автентични музички квалитети имаат уште една прилика да се пофалат со локалната креативна сцена. „Ќе ја запалиме 'Хавана', но…

Read more...
СУПЕРХИКС во поход со Балканска турнеја! СУПЕРХИКС во поход со Балканска турнеја!

24/03/2011

Суперхикс тераат понатаму. Откако ја испочитуваа еуфоричната домашна публика со интимен концерт, бендот продолжува да ја споделува својата препознатлива позитивна музичка енергија на нов пролетен поход низ европските беспаќа. Неуморните…

Read more...
Културен шок во Скопје! Културен шок во Скопје!

22/03/2011

Клуб Хавана, 8. Април 2011, петок.Ова е настан кој не смеете да го пропуштите (но, не од чиста култура)! Во рамките на европската промотивна турнеjа за албумот "Ministry Of Kultur",…

Read more...
“Report” во петок “Report” во петок

17/03/2011

Утре во 21 часот во клубот Хавана настапува тетовскиот бенд HIGH CONTROL кој ќе го промовира својот нов албум Report. Поминувајќи го патот од мала рокенрол атракција од Тетово до…

Read more...
Blla Blla Blla… го промовираат Lamtumirë Blla Blla Blla… го промовираат Lamtumirë

15/03/2011

Скопскиот бенд Blla Blla Blla... е подготвен за скопската промоција на нивниот, долгоочекуван нов албум. Маратонското снимање во домашното студио на бендот вредеше за исчекувањето на албумот Lamtumirë. Новата колекција…

Read more...
Мак премиера

14/03/2011

Конечно! Денес Хладно Пиво ви ја претставува својата нова песна Езотерија, воедно и прв сингл од новиот албум. За песната Езотерија бендот вели: "Што да се каже... Ја избравме песната…

Read more...