News

Машин-хикс на Супер-ски концерт! Машин-хикс на Супер-ски концерт!

17/06/2011

Скопскиот бенд Суперхикс вечерва повторно ќе ја забавува домашната публика, а настапот на бандата инструментале овојпат ќе биде на Машински Факултет, во организација на МФС со цел да ги сплоти…

Read more...
Јарун Јарун

14/06/2011

Остануваат само уште недела дена до најголемиот open-air фестивал во Хрватска и затворен е списокот на изведувачи кои оваа година ќе настапат на INmusic фестивалот, а со тоа е завршена…

Read more...
Диџејот на диџеите Диџејот на диџеите

14/06/2011

Го најавуваме вториот потврден хедлајнер на Green Beach фестивалот кој со програмата за своето второ издание ветува дека повторно ќе биде број 1 летна забава. Покрај веќе најавениот настап на…

Read more...
ЗА ТЕБЕ!!!

13/06/2011

Бранко Чрнац Туста за „Глас Истре“:Знам дека е тоа смртоносна болест, но морам да се борам!(објавено на 03.06.2011) Znam da je to smrtonosna bolest, ali moram se boriti! S Brankom…

Read more...
На лута рана На лута рана

31/05/2011

Она што најскоро ве очекува од СУПЕРХИКС како посебно внимание на бендот кон своите фанови, е промоцијата на видео записот за новиот сингл „На лута рана“, од најавениот нов албум.…

Read more...
Конечно Конечно

31/03/2011

По концертна пауза од 7 години, метал бендот Санаториум ќе настапи во рамките на мото-фестот организиран од клубот “Ноќни волци”. Настапот на Санаториум ќе се случи на Скопско Кале на…

Read more...
Излези на EXIT! Излези на EXIT!

31/05/2011

Како и секоја година Exit фестивалот и овојпат ви гарантира феноменална забава! Со одличен line up, извонредна листа на хедлајнери, 20 стејџа, повеќе од 600.000 посетители и 4 дена комплетно…

Read more...