News

ТАКСИРАТ повторно номиниран на UK FESTIVAL AWARDS ТАКСИРАТ повторно номиниран на UK FESTIVAL AWARDS

27/09/2011

Компанијата Festival Awards Ltd., заедно со европската фестивалска асоцијација YOUROPE веќе традиционално секоја година доделува фестивалски награди во 15 категории. Веќе трета година по ред ТАКСИРАТ е во номинација за…

Read more...
Take some money and play!

21/09/2011

Европскиот фонд за култура има за цел да ја поттикне мобилностa на младите уметници и професионалци од областа на културата (на пример, ако сакате да учествувате на некој фестивал, конференции…

Read more...
Кирил на Викенд во Ровињ Кирил на Викенд во Ровињ

21/09/2011

По големата европска турнеја и незаборавниот настап на отворањето на Пиволенд во Скопје, Кирил Џајковски заедно со МС Ghetto Priest и својот бенд, претстојниов викенд ќе одржат концерт во Ровињ,…

Read more...
Забава на точење! Забава на точење!

02/09/2011

Четвртото издание на Пиволенд и оваа година ги отвори вратите за љубителите на пивото и добрата музика, подготвен од 31ви август до 04ти септември илјадниците посетители да ги навлече на…

Read more...
Д Фестивал Д Фестивал

08/08/2011

Израснат од идејата за уникатен open-air музички хепенинг кој ќе понуди алтернатива за згаснување на жедта за квалитетен фестивал и тоа на автентичното дојранско крајбрежје, Д Фестивал на најдобар начин…

Read more...
Еуфорија! Еуфорија!

04/08/2011

„Ако минатото лето остана запаметено по грандиозниот настап на Пол Ван Дајк на првиот Грин Бич фестивал, годинава се одеше во прилог на надминување на веќе постигнатото. Ветено – сторено,…

Read more...
RED Team Акција RED Team Акција

25/07/2011

Остануваат само уште четири дена до второто издание на Green Beach Festival (29 јули), на кој оваа година, на плажата Парк во Охрид ќе настапи денс легендата и вечниот фаворит…

Read more...