News

MARRACASH ORCHESTRA MARRACASH ORCHESTRA

18/02/2019

Password Production во соработка со „Скопско Лето“, со задоволство го најавува концертот на Marracash Orchestra, германскиот бенд чии настапи ветуваат несекојдневно музичко искуство и одлична забава. Marracash Orchestra е група…

Read more...
Конечно: ЗАЗ Конечно: ЗАЗ

18/02/2019

Француската музичка ѕвезда Изабел Жефруа ака Заз, продолжува да ја воодушевува публиката на секој свој настап со уникатната харизма и вонсериските пејачки способности. Остануваат уште неколку дена до нејзиниот настап…

Read more...
Ти Треба Некој Ти Треба Некој

18/02/2019

По објавувањето на првиот сингл „Африка“, за кој Суперхикс ја освоија наградата на „Златна Бубамара на популарноста“ за најдобар спот и хит на годината, и успехот со хеви звукот на…

Read more...
Кирил Џајковски 2012 Кирил Џајковски 2012

18/02/2019

Изминатата година, по богатата турнеја во чии рамки одржа концерти низ Германија, Полска, Белгија, Луксембург и балканските земји, познатиот македонски продуцент и диџеј Кирил Џајковски ја продолжи својата мисија работејќи…

Read more...
Green Beach Festival 3: ARMIN VAN BUUREN

18/02/2019

Password Production и Octopussy Entertainment со особено задоволоство го најавуваат настапот на грандиозниот денс артист Armin Van Buuren, најзначајниот транс диџеј и продуцент на денешницата. Armin Van Buuren го потврди…

Read more...
SHAZALAKAZOO во Германија SHAZALAKAZOO во Германија

18/02/2019

После трите концерти во Романија и двата настапи во Шведска, електронскиот музички бенд од Белград, ShazaLaKazoo денеска и утре настапува во Германија. Вечерва ги исчекуваме првите импресии од нивниот концерт…

Read more...
Банда инструментале во поход Банда инструментале во поход

18/02/2019

Балканската турнеја на неуморната банда инструментале Суперхикс го забрзува своето темпо. Хикси тимот утре настапува во Загреб во рамките на Avenue Mall Fresh! Open Air концертите, каде што ќе ја…

Read more...