News

Ти Треба Некој Ти Треба Некој

14/12/2018

По објавувањето на првиот сингл „Африка“, за кој Суперхикс ја освоија наградата на „Златна Бубамара на популарноста“ за најдобар спот и хит на годината, и успехот со хеви звукот на…

Read more...
Кирил Џајковски 2012 Кирил Џајковски 2012

14/12/2018

Изминатата година, по богатата турнеја во чии рамки одржа концерти низ Германија, Полска, Белгија, Луксембург и балканските земји, познатиот македонски продуцент и диџеј Кирил Џајковски ја продолжи својата мисија работејќи…

Read more...
Green Beach Festival 3: ARMIN VAN BUUREN

14/12/2018

Password Production и Octopussy Entertainment со особено задоволоство го најавуваат настапот на грандиозниот денс артист Armin Van Buuren, најзначајниот транс диџеј и продуцент на денешницата. Armin Van Buuren го потврди…

Read more...
SHAZALAKAZOO во Германија SHAZALAKAZOO во Германија

14/12/2018

После трите концерти во Романија и двата настапи во Шведска, електронскиот музички бенд од Белград, ShazaLaKazoo денеска и утре настапува во Германија. Вечерва ги исчекуваме првите импресии од нивниот концерт…

Read more...
Банда инструментале во поход Банда инструментале во поход

14/12/2018

Балканската турнеја на неуморната банда инструментале Суперхикс го забрзува своето темпо. Хикси тимот утре настапува во Загреб во рамките на Avenue Mall Fresh! Open Air концертите, каде што ќе ја…

Read more...
Мизар и Marilyn Manson Мизар и Marilyn Manson

14/12/2018

Мизар, великаните на македонската дарк-рок сцена, во јуни ќе настапат во Белградска Арена заедно со светски познатиот ексцентрик Marilyn Manson. Нивните настапи во Белград се во рамките на новиот белградски…

Read more...
SMUT со нов албум SMUT со нов албум

14/12/2018

Во вторник, 10. април 2012 година, фановите на хардкор звукот ќе имаат прилика да го „запознаат“ последното студиско издание на SMUT, еден од омилените хардкор бендови кај нас. Официјалната промоција…

Read more...