News

Бај, бај, легендо… Бај, бај, легендо…

15/10/2012

После долга борба со проклетиот рак, ноќеска на полноќ не напушти човекот кој ни ја усмеруваше младоста. Fuck the rak! Кога сонцето повторно ќе зајде, јас ќе те чекам тебе..…

Read more...
Ново ЕП на Кирил Џајковски Ново ЕП на Кирил Џајковски

18/02/2019

По успешната концертна сезона летово и реализацијата на музиката за актуелните македонски филмови Трето полувремеи Балканот не е мртов, шест нови композиции на реномираниот продуцент и композитор се објавени на…

Read more...
SMUT концертна промоција SMUT концертна промоција

12/10/2012

„СМАТ“ (SMUT) конечно ќе ја почестат скопската публика со концертна промоција на материјалот од нивниот последен студиски албум „Мемоарите на скршениот човек“. После успешната промоција на новиот албум, промоцијата на…

Read more...
ТАКСИРАТ номиниран за European Festival Awards ТАКСИРАТ номиниран за European Festival Awards

05/10/2012

ТАКСИРАТ фестивал повторно се најде во изборот за најдобар европски фестивал со номиниција во две категории за European Festival Awards: „Best indoor festival“ и „Best small festival“. Гласањето за овој…

Read more...
Вистинска доза Хладно Пиво Вистинска доза Хладно Пиво

23/08/2012

Конечно, Скопје утре (петок, 24-ти август) ќе го дочека првиот самостоен концерт на Хладно Пиво – најголемиот хрватски претставник на панк рок естетиката. Во рамките на турнејата „Кирбај и котловина“,…

Read more...
ПИВОЛЕНД 2012 ПИВОЛЕНД 2012

09/08/2012

Почитувани вљубеници во пивото и добрата забава, ве известуваме дека скопскиот фестивал на пивото Пиволенд, е повторно подготвен да ги отвори вратите за своето масовно фестивалско жителство, со нови забавни…

Read more...
Хладно Пиво загревање за Пиволенд Хладно Пиво загревање за Пиволенд

18/02/2019

Најпопуларниот хрватски панк рок бенд Хладно Пиво на 24-ти август во летниот клуб Хавана во Скопје ќе одржи ексклузивен самостоен концерт, кој е во склоп на нивната летна турнеја.Бендот Хладно…

Read more...