News

Hell Of A Road - ново ЕП на Џајковски Hell Of A Road - ново ЕП на Џајковски

19/10/2018

Кирил Џајковски го претставува новото ЕП, дел од новата фаза на македонскиот музички гениј, кое од денес е достапно за музичката јавност. Hell Of A Road е прво во серијата…

Read more...
Суперхикс предгрупа на Green Day Суперхикс предгрупа на Green Day

19/10/2018

После Скопје и „Таксират позитивниот концерт“, хикси фештата продолжува кон нов концертен спектакл, кој овој пат ќе го преврти Белград. Култниот ска-панк бенд Суперхикс ќе биде дел од фестивалот „Белград…

Read more...
Џајковски на Przystanek Woodstock Џајковски на Przystanek Woodstock

19/10/2018

После незаборавната завршница на 2012 со настапот во Скопје на „Таксират 14“, кој публиката го оцени како еден од најдобрите настапи на Џајковски досега, тој ја продолжува 2013 во исто…

Read more...
„Sun is Gone“ - live видео на Foolish Green „Sun is Gone“ - live видео на Foolish Green

19/10/2018

Откако во декември 2012 го претставија новогодишниот сингл „Лајка“ (достапен за бесплатно превземање тука) како прв дел од новиот албум, Foolish Green на „јутјуб“ каналот го објавуваат и своето прво…

Read more...
Нов албум на ПЕПЕРМИНТ Нов албум на ПЕПЕРМИНТ

19/10/2018

„Пеперминт“ конечно ќе го промовира својот нов албум насловен „Ама Ако“. После успехот со синглот „Ако“ и активната година со повеќе остварувања и успеси, панк-рок составот веќе важи за најголемото…

Read more...
„Зад Аголот“ нема зима, се готви 2013 „Зад Аголот“ нема зима, се готви 2013

19/10/2018

За Зад Аголот нема зима! На 8-ми јуни 2012 година се докажа дека оваа новосоздадена скопска рап екипа има квалитет и амбиции за големи достигнувања. Токму на таа дата се…

Read more...
Foolish Green го најавува деби албумот Foolish Green го најавува деби албумот

19/10/2018

Откако во јуни изминатата година го објавија ЕП-изданието „Sun is Gone“, Foolish Green стана име кое ветува здрава свежина на домашната сцена и бенд со музичка зрелост која префинетата музичка…

Read more...