News

Аго и Игимен, гости на Зад Аголот! Аго и Игимен, гости на Зад Аголот!

20/10/2018

На задоволство на својата публика Зад Аголот го најавија нивниот самостоен концерт па "Ќе дојдеш ли на рандеву"? Екипата ги открива деталите за овој концерт кој е закажан за 12ти…

Read more...
Суперхикс фешта во Солун Суперхикс фешта во Солун

20/10/2018

Минатиот петок (15.03.2013), Суперхикс го одржаа својот прв концерт во Грција, пред повеќе од 1200 луѓе кои имаа прилика да се забавуваат со фуриозната банда инструментале. Нивниот настап беше во…

Read more...
SOLD OUT! Foolish Green закажаа втор концерт SOLD OUT! Foolish Green закажаа втор концерт

20/10/2018

На наше огромно задоволство, вечерашниот концерт на FOOLISH GREEN (15.02.2013), на кој групата го претставува својот деби албум „Escape“ е целосно распродаден, а поради големиот интерес и на задоволство на…

Read more...
Суперхикс - фестивалски ѕвезди во Солун Суперхикс - фестивалски ѕвезди во Солун

20/10/2018

Суперхикс банда инструментале после 19 години постоење, ќе го одржи својот прв концерт во соседна Грција. Хикси вечерва (15.03.2013) настапуваат на второто издание на Балкан Фест со посебно место на…

Read more...
Зад Аголот самостоен концерт Зад Аголот самостоен концерт

20/10/2018

Промената може да биде баш ЗАД АГОЛОТ. "Јас и ти", новото видео на Зад Аголот ги поместува границите за тоа како (треба да) изгледа домашниот хип хоп, а тоа е…

Read more...
Нова песна и спот на Зад Аголот Нова песна и спот на Зад Аголот

20/10/2018

„Јас и ти“ е новата песна на Зад Аголот која ќе биде промоврана и со видео спот. Ова музичко остварување, како и видеото служат за да се подигне свеста на…

Read more...
Утре излегува „Escape“ на Foolish Green! Утре излегува „Escape“ на Foolish Green!

20/10/2018

После наговестувањата со новогодишниот сингл „Laika“ и лајв видеото за песната „Sun is gone“, утре (01.03.2013) официјално излегува деби албумот на Фулиш Грин (FOOLSIH GREEN) насловен „ESCAPE“. Ова е првиот…

Read more...