News

Гуру поздрав од Kultur Shock Гуру поздрав од Kultur Shock

22/10/2018

На 28. април во скопскиот клуб „Хавана“ го пречекуваме мултикултурниот музички феномен KULTUR SHOCK. Еден од најдобрите бендови во живо познат по фуриозните настапи, доаѓа во Скопје, по повеќе од…

Read more...
Излегува новото ЦД на ДУБИОЗА Излегува новото ЦД на ДУБИОЗА

22/10/2018

Утре официјално излегува во продажба ЦД изданието од новиот албум на Дубиоза Колкектив насловен „Апсурдистан“, кое во Македонија е објавено под етикетата на Пасворд Продакшн. Ова е шести студиски албум…

Read more...
Џајковски и С.А.Р.С., дел од Аква Парк Фест Џајковски и С.А.Р.С., дел од Аква Парк Фест

22/10/2018

Посебно задоволство на Аква Парк Фест ќе биде и настапот на еден од најзначајните композитори, продуценти и диџеи на балканската електросцена – Кирил Џајковски, чие име го додаваме на веќе…

Read more...
Нови артисти на Аква Парк Фест Нови артисти на Аква Парк Фест

22/10/2018

Покрај веќе најавените ѕвезди од светската денс сцена, Mark Knight – авторот на некои од најголемите хитови во последните 10 години, и Sunnery James & Ryan Marciano – холандската денс атракција, ви…

Read more...
Култур Шок со Grandpa Guru во Скопје Култур Шок со Grandpa Guru во Скопје

22/10/2018

По незаборавниот концерт одржан пред две години, нашите стари пријатели од Сиетл повторно доаѓаат во Скопје. КУЛТУР ШОК доаѓаат да го промовираат новото и одлично ЕП издание насловено „Tales of…

Read more...
Аква Парк Фест со светските денс ѕвезди Аква Парк Фест со светските денс ѕвезди

22/10/2018

АКВА ПАРК ФЕСТ го има задоволството да го претстави првиот дел од музичата програма која ќе го одбележи првото издание на фестиваот и тоа токму со водечките имиња на светската…

Read more...
Зад Аголот - „Нема лимит“ Зад Аголот - „Нема лимит“

22/10/2018

Додека ги броиме часовите до концертот, момците од „Зад Аголот“ ви претставуваат уште една новост од нивната продукција, како најава за комплетниот перформанс кој екипата конечно ќе го претстави пред…

Read more...