News

Спектакуларен крај на АкваПаркФест со Paul van Dyk Спектакуларен крај на АкваПаркФест со Paul van Dyk

19/07/2018

За љубителите на врвната електронска музика Аква Парк Фест најавува исклучително посебна ноќ! Легендарниот диџеј и продуцент Paul van Dyk, човекот кој светски реномираниот „DJ Magazin“ два пати го прогласи…

Read more...
Музичките бунтовници доаѓаат на Аква Парк Фест Музичките бунтовници доаѓаат на Аква Парк Фест

19/07/2018

Ви го претставуваме новиот бран на артисти кои се приклучуваат на листата со музички имиња кои го потврдија својот настап напрвото издание на АКВА ПАРКФЕСТ, а кој ќе се одржи…

Read more...
Гуру поздрав од Kultur Shock Гуру поздрав од Kultur Shock

19/07/2018

На 28. април во скопскиот клуб „Хавана“ го пречекуваме мултикултурниот музички феномен KULTUR SHOCK. Еден од најдобрите бендови во живо познат по фуриозните настапи, доаѓа во Скопје, по повеќе од…

Read more...
Излегува новото ЦД на ДУБИОЗА Излегува новото ЦД на ДУБИОЗА

19/07/2018

Утре официјално излегува во продажба ЦД изданието од новиот албум на Дубиоза Колкектив насловен „Апсурдистан“, кое во Македонија е објавено под етикетата на Пасворд Продакшн. Ова е шести студиски албум…

Read more...
Џајковски и С.А.Р.С., дел од Аква Парк Фест Џајковски и С.А.Р.С., дел од Аква Парк Фест

19/07/2018

Посебно задоволство на Аква Парк Фест ќе биде и настапот на еден од најзначајните композитори, продуценти и диџеи на балканската електросцена – Кирил Џајковски, чие име го додаваме на веќе…

Read more...
Нови артисти на Аква Парк Фест Нови артисти на Аква Парк Фест

19/07/2018

Покрај веќе најавените ѕвезди од светската денс сцена, Mark Knight – авторот на некои од најголемите хитови во последните 10 години, и Sunnery James & Ryan Marciano – холандската денс атракција, ви…

Read more...
Култур Шок со Grandpa Guru во Скопје Култур Шок со Grandpa Guru во Скопје

19/07/2018

По незаборавниот концерт одржан пред две години, нашите стари пријатели од Сиетл повторно доаѓаат во Скопје. КУЛТУР ШОК доаѓаат да го промовираат новото и одлично ЕП издание насловено „Tales of…

Read more...