News

Ману Чао најавува повеќе од два часа концерт Ману Чао најавува повеќе од два часа концерт

22/01/2019

За помалку од три дена легендарниот музички револуционер Ману Чао, по 11 години се враќа на Скопското лизгалиште, каде на 21. септември ќе ја има третата средба со македонската публика…

Read more...
„Кирил Џајковски завладеа на сцената“ „Кирил Џајковски завладеа на сцената“

22/01/2019

Летната концертна сезона од годинашната турнеја на Кирил Џајковски помина во знакот на повеќе исклучителни настапи на реномираните музички фестивали низ Европа, меѓу кои и убедливо најголемиот отворен фестивал во…

Read more...
Поздрав од CONQUERING LION Поздрав од CONQUERING LION

22/01/2019

Пред долгоочекуваниот концерт на легендарниот музички револуционер Ману Чао, ви пренесуваме уште еден видео поздрав, овој пат од „Конкоринг Лајон“!„Се гледамо тамо добри људи!“МАНУ ЧАО *ЛА ВЕНТУРА* || Скопско лизгалиште…

Read more...
Baildsa спремни за концертот на Ману Чао во Скопје! Baildsa спремни за концертот на Ману Чао во Скопје!

22/01/2019

Со жесток концерт овие момци ви се претставија на Д Фестивал и Пиволенд 2012, а овој пат, „Баилдса“ ве поздравуваат со видето кое го подготвија во нивни стил и ве очекуваат…

Read more...
Само уште 3 дена за Ману Чао промо картите Само уште 3 дена за Ману Чао промо картите

22/01/2019

Утре, 7ми септември стартува балканската турнеја на МАНУ ЧАО *Ла Вентура*, која своето финале ќе го има во Скопје, на 21ви септември. Единаесет години по еден од најдобрите концерти кои…

Read more...
Предгрупи на Ману Чао Ла Вентура Предгрупи на Ману Чао Ла Вентура

22/01/2019

За само неколку дена, на 7 септември, стартува долго очекуваната балканска турнеја на Ману Чао Ла Вентура, која своето финале ќе го има токму во Скопје, на 21 септември. Единаесет…

Read more...
Следна дестинација на Суперхикс: Романија и Бугарија Следна дестинација на Суперхикс: Романија и Бугарија

22/01/2019

Суперхикс банда инструментале заминуваат на продолжен викенд и мини-турнеја во Бугарија и Романија, со која ја привршуваат летната концертна сезона. Како дел од овој „тур-лег“, Хикси вечерва (22 август) најпрво…

Read more...