News

Промоција: нов сингл на Conquering Lion Промоција: нов сингл на Conquering Lion

17/10/2018

Conquering Lion се враќаат на голема врата со нивниот втор сингл "Trickster's End" од новиот албум "Revelation". По повеќе од успешниот прв сингл "Wicked Man" кој групата го објави во…

Read more...
Дубиоза Колектив: еден од оние концерти во животот! Дубиоза Колектив: еден од оние концерти во животот!

17/10/2018

Дубиоза Колектив минатата саботата одржа спектакуларен концерт во Загреб, кој докажа дека ова е еден од најголемите бендови во регионот. 10.000 посетители беа дел од фештата која ја приреди бендот…

Read more...
Распродаден е концертот на Дубиоза Колектив во Загреб Распродаден е концертот на Дубиоза Колектив во Загреб

17/10/2018

Недела дена пред одржувањето, продадени се сите влезници за концертот на Дубиоза Колектив кој ќе се одржи во Големата сала на „Дом спортова“ во Загреб на 26. октомври. Да се…

Read more...
Промо-влезници за ТАКСИРАТ 15 Промо-влезници за ТАКСИРАТ 15

17/10/2018

По одличниот концерт на Ману Чао Ла Вентура, кој се одржа како последен во низата на годинашните „Таксират 15“ промо-настани, време е да се подготвите и за финалната вечер на…

Read more...
Јубилејно издание на ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ Јубилејно издание на ТАКСИРАТ ФЕСТИВАЛ

17/10/2018

Петнаесет години по ред, Скопје во декември го снаоѓа нов „Таксират“. Наш „таксират“ е повторно да славиме... во име на музиката. Звучи неверојатно, но „Таксират“ петнаесет години успеа да го…

Read more...
Нов видео-спот на Суперхикс Нов видео-спот на Суперхикс

17/10/2018

Суперхикс банда инструментале денес (понеделник, 07.10.2013) премирено ќе го претстави на публиката новиот видео спот снимен за песната „СКОК“. Премиерното емитување на новиот спот ќе биде на регионалниот музички канал…

Read more...
Таксират петта година по ред влегува меѓу најдобрите Таксират петта година по ред влегува меѓу најдобрите

17/10/2018

„Таксират“ Фестивал повторно е номиниран меѓу најдобрите фестивали во Европа кои се вклучени во изборот за Европските фестивалски награди (European Festival Awards). Ова е петта номинација по ред на „Таксират“,…

Read more...