News

С.А.Р.С. и Тајзи подготвени за утрешниот концерт во Скопје С.А.Р.С. и Тајзи подготвени за утрешниот концерт во Скопје

18/02/2019

Утре (четврток, 10 април) во „Експо Центар“ во Скопје, еден од најбараните авторски бендови во регионот С.А.Р.С. ќе одржи голема концертна промоција на својот нов албум „Иконе Поп Културе“. Станува…

Read more...
CONQUERING LION со концерт во Скопје пред старт на европската турнеја CONQUERING LION со концерт во Скопје пред старт на европската турнеја

18/02/2019

По промоцијата на албумот „Revelation“ и прославата по повод 7 години постоење на бендот која се одржа изминатиот викенд во Тетово, групата CONQUERING LION во среда, 9 април ќе одржи…

Read more...
Последен ден за промо картите за С.А.Р.С. и DOG EAT DOG Последен ден за промо картите за С.А.Р.С. и DOG EAT DOG

18/02/2019

Утре (1. април, вторник) е последниот ден од промотивната акција за продажба на првиот контингент влезници за концертите на С.А.Р.С. и DOG EAT DOG во Скопје, кои само уште утре…

Read more...
РОЏЕР САНЧЕЗ доаѓа во Скопје со експлозивен хаус РОЏЕР САНЧЕЗ доаѓа во Скопје со експлозивен хаус

18/02/2019

Password Production и Octopussy Entertainment ви ја претставуваат сензационалната „Release Yourself“ вечер со настапот на амбасадорот на денс музиката и Греми наградуваниот продуцент и диџеј РОЏЕР САНЧЕЗ! Еден од најуспешните…

Read more...
Концертна промоција на новиот албум на С.А.Р.С. Концертна промоција на новиот албум на С.А.Р.С.

18/02/2019

Еден од најбараните авторски бендови во регионот, српскиот алтернативен бенд С.А.Р.С. најавува голема концертна промоција на својот нов албум „Иконе поп културе“ во Скопје. Концертот на едно од главните музички…

Read more...
Влезниците за концертот на DOG EAT DOG во продажба од 10. март Влезниците за концертот на DOG EAT DOG во продажба од 10. март

18/02/2019

Влезниците за концертот на групата DOG EAT DOG кој ќе се одржи на 15. мај 2014 во Младински Културен Центар во Скопје, ќе бидат пуштени во продажба во понеделник (10.…

Read more...
DOG EAT DOG во Скопје!!! DOG EAT DOG во Скопје!!!

18/02/2019

Американскиот кросовер бенд DOG EAT DOG, во рамки на својата пролетна турнеја за 2014 година, ќе ја посети и Македонија! DOG EAT DOG, групата која зад себе има 24 години…

Read more...