News

Таксират 16 промо настан | концерт на The Hidden Cameras Таксират 16 промо настан | концерт на The Hidden Cameras

16/12/2018

Оваа година Таксират полни 16 години. Роденденот ќе го слави повеќе пати, со неколку промотивни настани и финална забава стандардно во декември. На 1. Октомври во киното Фросина во Младинскиот…

Read more...
BERNAYS PROPAGANDA, АРЕА и ДИВИЗИЈА на Д ФЕСТИВАЛ 2014 BERNAYS PROPAGANDA, АРЕА и ДИВИЗИЈА на Д ФЕСТИВАЛ 2014

16/12/2018

Денот Д за годинашното, четврто издание на уникатниот музички хепенинг Д ФЕСТИВАЛ е 26. јули (сабота), а на веќе традиционалната локација, паркинг Гранит во Дојран, нè очекува најпозитивната фестивалска сцена…

Read more...
VOCA PEOPLE сензационалната вонземјанска музичка комедија слетува во Охрид VOCA PEOPLE сензационалната вонземјанска музичка комедија слетува во Охрид

16/12/2018

Во рамки на програмата на Охридско Лето 2014, на 1. август на сцената на „Антички Театар“ во Охрид гостува „ВОКА ПИПЛ“ (The VOCA PEOPLE) – сензационалниот перформанс на музичката комедија…

Read more...
МАКСИМ МРВИЦА - маестралниот светски пијанист на Охридско Лето МАКСИМ МРВИЦА - маестралниот светски пијанист на Охридско Лето

16/12/2018

Најпродаваниот кросовер пијанист во светот на 26. јули прв пат пред македонската публика! Во рамки на годинешното издание на Охридско Лето, македонската публика за прв пат ќе има задоволство и…

Read more...
String Forces на Д Фестивал String Forces на Д Фестивал

16/12/2018

Д фестивалот, кој годинава го подготвува своето четврто издание ја надополнува музичката програма со изведувачите спремни да приредат нови незаборавни доживувања на уникатниот музички фестивал во Дојран. Покрај веќе најавените…

Read more...
Суперхикс на еко-фестивалот Sound of Green Суперхикс на еко-фестивалот Sound of Green

16/12/2018

На 28 јуни, со почеток во 21 часот, на Градската плажа Камени мост (Летен камп Кастро), трета година по ред, ќе се одржи еко фестивалот „Sound of green“, во организација…

Read more...
STEREO MC's доаѓаат на Д ФЕСТИВАЛ 2014 STEREO MC's доаѓаат на Д ФЕСТИВАЛ 2014

16/12/2018

Д ФЕСТИВАЛ повторно стапува на сцена во полн сјај, подготвен за нови незаборавни доживувања на автентичното дојранско крајбрежје. Денот Д за годинашното, четврто издание на уникатниот музички хепенинг Д ФЕСТИВАЛ…

Read more...