News

String Forces на Д Фестивал String Forces на Д Фестивал

27/04/2018

Д фестивалот, кој годинава го подготвува своето четврто издание ја надополнува музичката програма со изведувачите спремни да приредат нови незаборавни доживувања на уникатниот музички фестивал во Дојран. Покрај веќе најавените…

Read more...
Суперхикс на еко-фестивалот Sound of Green Суперхикс на еко-фестивалот Sound of Green

27/04/2018

На 28 јуни, со почеток во 21 часот, на Градската плажа Камени мост (Летен камп Кастро), трета година по ред, ќе се одржи еко фестивалот „Sound of green“, во организација…

Read more...
STEREO MC's доаѓаат на Д ФЕСТИВАЛ 2014 STEREO MC's доаѓаат на Д ФЕСТИВАЛ 2014

27/04/2018

Д ФЕСТИВАЛ повторно стапува на сцена во полн сјај, подготвен за нови незаборавни доживувања на автентичното дојранско крајбрежје. Денот Д за годинашното, четврто издание на уникатниот музички хепенинг Д ФЕСТИВАЛ…

Read more...
Суперхикс со нов сингл насловен „Мајмуни“ Суперхикс со нов сингл насловен „Мајмуни“

27/04/2018

СУПЕРХИКС банда инструментале го објавија новиот сингл насловен „Мајмуни“ кој е дел од новиот материјал на групата и го најавува следното студиско издание на една од најактивните музички групи на македонската сцена, но…

Read more...
Нов сингл на FOOLISH GREEN Нов сингл на FOOLISH GREEN

27/04/2018

„Twelve“ е новиот сингл на групата Foolish Green. По издавањето на извонредниот деби албум „Escape“ од минатата година, бендот со овој сингл го најавува новиот материјал планиран да се појави…

Read more...
„Release Yourself“ забавата со РОЏЕР САНЧЕЗ се сели во „Метрополис Арена“ „Release Yourself“ забавата со РОЏЕР САНЧЕЗ се сели во „Метрополис Арена“

27/04/2018

Со цел да бидеме сигурни дека ништо нема да се испречи пред ветувањето дека настапот на РОЏЕР САНЧЕЗ ќе биде најдобрата забава која ќе ја одбележи концертната пролет оваа година,…

Read more...
TV RAGE предгрупа на DOG EAT DOG TV RAGE предгрупа на DOG EAT DOG

27/04/2018

TV RAGE македонскиот рок’ен’рол бенд кој го претставува нојз-панк звукот на младата и плодна кумановска сцена ќе настапи како предгрупа на концертот на DOG EAT DOG кој ќе се одржи…

Read more...