News

Со секој билет за концертот на The Hidden Cameras подарок деби албумот на Tетовчаните Skyrise Со секој билет за концертот на The Hidden Cameras подарок деби албумот на Tетовчаните Skyrise

19/04/2018

Tаксират активностите оваа година започнуваат со промотивниот концерт на канаѓаните The Hidden Cameras на 01. октомври во киното Фросина во Младинскиот културен центар. Концертот ќе го отвори младата четворка од…

Read more...
Таксират 16 промо настан | концерт на The Hidden Cameras Таксират 16 промо настан | концерт на The Hidden Cameras

19/04/2018

Оваа година Таксират полни 16 години. Роденденот ќе го слави повеќе пати, со неколку промотивни настани и финална забава стандардно во декември. На 1. Октомври во киното Фросина во Младинскиот…

Read more...
BERNAYS PROPAGANDA, АРЕА и ДИВИЗИЈА на Д ФЕСТИВАЛ 2014 BERNAYS PROPAGANDA, АРЕА и ДИВИЗИЈА на Д ФЕСТИВАЛ 2014

19/04/2018

Денот Д за годинашното, четврто издание на уникатниот музички хепенинг Д ФЕСТИВАЛ е 26. јули (сабота), а на веќе традиционалната локација, паркинг Гранит во Дојран, нè очекува најпозитивната фестивалска сцена…

Read more...
VOCA PEOPLE сензационалната вонземјанска музичка комедија слетува во Охрид VOCA PEOPLE сензационалната вонземјанска музичка комедија слетува во Охрид

19/04/2018

Во рамки на програмата на Охридско Лето 2014, на 1. август на сцената на „Антички Театар“ во Охрид гостува „ВОКА ПИПЛ“ (The VOCA PEOPLE) – сензационалниот перформанс на музичката комедија…

Read more...
МАКСИМ МРВИЦА - маестралниот светски пијанист на Охридско Лето МАКСИМ МРВИЦА - маестралниот светски пијанист на Охридско Лето

19/04/2018

Најпродаваниот кросовер пијанист во светот на 26. јули прв пат пред македонската публика! Во рамки на годинешното издание на Охридско Лето, македонската публика за прв пат ќе има задоволство и…

Read more...
String Forces на Д Фестивал String Forces на Д Фестивал

19/04/2018

Д фестивалот, кој годинава го подготвува своето четврто издание ја надополнува музичката програма со изведувачите спремни да приредат нови незаборавни доживувања на уникатниот музички фестивал во Дојран. Покрај веќе најавените…

Read more...
Суперхикс на еко-фестивалот Sound of Green Суперхикс на еко-фестивалот Sound of Green

19/04/2018

На 28 јуни, со почеток во 21 часот, на Градската плажа Камени мост (Летен камп Кастро), трета година по ред, ќе се одржи еко фестивалот „Sound of green“, во организација…

Read more...