News

Ви благодариме бендови! Ви благодариме бендови!

23/04/2018

Големо благодарам на сите бендови кои се пријавија во изминатите месец дена и пратија материјали за потенцијален настап на Лузер Фест 2014. Кругот се затвори, бендови се одбраа, датумот се…

Read more...
Врвниот трип-хоп артист TRICKY на ТАКСИРАТ Врвниот трип-хоп артист TRICKY на ТАКСИРАТ

23/04/2018

Уште едно изненадување за главната вечер на овогодинешното издание на „Таксират“ фестивал која ќе се одржи на 7. декември во „Метрополис Арена“ во Скопје е музичарот и продуцент Adrian Thaws,…

Read more...
Таксират ги пречекува GBH, легендите на британскиот стрит-панк Таксират ги пречекува GBH, легендите на британскиот стрит-панк

23/04/2018

По настапот на The Exploited на ланското издание на фестивалот, „Таксират“ оваа година пречекува уште една од големите бескомпромисни стрит-панк легенди. Бунтовната музика и гласното озвучување на главната вечер на…

Read more...
Sander Van Doorn и Bad Copy се приклучуваат кон програмата на „Таксират“ Sander Van Doorn и Bad Copy се приклучуваат кон програмата на „Таксират“

23/04/2018

По одличната забава која сè уште ја паметиме од денс-халата на последното издание на „Таксират“, фестивалот и оваа година во својата програма вклучува дел од светските диџеј ѕвезди. За фановите…

Read more...
„A što dalje“ ? „A što dalje“ ?

23/04/2018

Во Март оваа година најпознатите, најсаканите, најомилените хрватски панк-рокери, одлучија на најверните фанови да им отсвират посебен концерт и да ги потсетат на самите почетоци на создавањето на бендот. Интересот…

Read more...
Hvala ZG! Hvala ZG!

23/04/2018

ЗАГРЕБ! Најголем соло концерт во кариерата на С.А.Р.С. или во превод - распродаден ДОМ СПОРТОВА! (Не)очекувано?  Додека да се разбудат медиумите после прекраснава концертна вечер, еве фотки од САРС фановите…

Read more...
„Денис & Денис“ ќе настапат на „ТАКСИРАТ“! „Денис & Денис“ ќе настапат на „ТАКСИРАТ“!

23/04/2018

Скопје веќе 16 години по ред има свое скришно место за сите кои ја делат страста кон добрата музика и одличниот провод, но и една уникатна приказна од културната сцена…

Read more...