News

JUNE на најголемата европска музичка конференција JUNE на најголемата европска музичка конференција

22/01/2019

Убава година за Џун! Како дел од ЦЕТЕП програмата за размена на таленти на европско тло, ЏУН имаа можност оваа година да бидат на сцената на најдобриот европски фестивал за…

Read more...
„С.А.Р.С.“ во борба против насилството врз жените „С.А.Р.С.“ во борба против насилството врз жените

22/01/2019

Групата С.А.Р.С. синоќа премиерно го прикажа својот најнов спот насловен „Практична жена“ кој испраќа силна порака против семејното насилство, а за „понежниот“ пол претставува краток курс за самоодбрана. Видеото е…

Read more...
ЛУЗЕР ФЕСТ Конкурс ОПЕН ! ЛУЗЕР ФЕСТ Конкурс ОПЕН !

22/01/2019

Hey  Lоser,  where are you going with that guitar in your hand!!!                       Почитувани поддржувачи на несубвенционираните идеи и македонски…

Read more...
Фед Ле Гранд ја помести плажа Парк Фед Ле Гранд ја помести плажа Парк

22/01/2019

Хајнекен Грин Бич Фестивал вчера беше местото. Под полната Месечина на брегот на Охридското Езеро, Фед Ле Гранд приреди незаборавно шоу, кое долго ќе го раскажуваат преку 7-те илјади посетители…

Read more...
И MC Wasp на Хајнекен Грин Бич Фестивал И MC Wasp на Хајнекен Грин Бич Фестивал

22/01/2019

Австралискиот драм енд бејс и хип хоп продуцент - MC Wasp, се приклучува на шоуто на Кирил Џајковски и ТК Вондер на 6-от Хајнекен Грин Бич Фестивал. Џајковски, ТК Вондер…

Read more...
Џајковски и ТК Вондер за продолжение од соништата Џајковски и ТК Вондер за продолжение од соништата

22/01/2019

Хајнекен Грин Бич Фестивал за прв пат ги пречекува Џајковски и ТК Вондер. По 31.07, денот кој Фед Ле Гранд ќе го обележи како најжестокиот петок годинава, следува продолжение од…

Read more...
Расположени за таен концерт на Д Фестивал? Расположени за таен концерт на Д Фестивал?

22/01/2019

Псст... тајни концерти на Д Фестивал! Биди еден од дваесетмината најпривилегирани фестивалџии во Дојран и уживај во некој од 3-те тајни концерти на Д Фестивал. На секој од тајните концерти ќе…

Read more...